Київпастранс купив 40 "московських" трамваїв


Київпастранс купив 40 "московських" трамваїв

Комунальне підприємство Київпастранc підписало договір з польським заводом PESA на закупівлю 40 низькопольних трамваїв Fokstrot 71-414К за 61 млн євро (1,81 млрд грн), які розроблялися і випускалися для Москви.

Про це стало відомо з договору , опублікованого в електронній системі державних закупівель ProZorro, пише Kievvlast .

За умовою тендеру, всі трамвайні вагони повинні бути поставлені до 29 грудня 2017 року. А термін гарантійного обслуговування складе 36 місяців.

Згідно з угодою, вартість трамваїв зафіксована в євро і з урахуванням митного збору і ПДВ становить близько 61 млн євро (1,813 млрд грн). Таким чином, вартість одного трамвайного вагона становить 1,527 млн євро (45,329 млн грн).

При цьому договором передбачено, що вартість може бути переглянута, якщо курс євро, встановлений Нацбанком України, зміниться більш ніж на 10% щодо курсу на дату підписання договору.

Раніше повідомлялося, що українсько-німецьке СП Електронтранс (Львів) подало скаргу в Антимонопольний комітет України (АМКУ) на польську компанію Pesa. Електронтранс просив скасувати оголошення про намір Київпастрансу укласти договір з Pesa на поставку 40 од. 26-метрових трамвайних вагонів після перемоги в аукціоні 18 липня.

Незабаром АМКУ відмовив Електронтрансу в задоволенні скарги проти Pesa.

Нагадаємо, в 2012 році влада Москви уклали договір з PESA і Уралвагонзаводом на поставку 120 вагонів для Мосгортрансу. Перші 60 вагонів були поставлені в 2014 році. Пізніше московська влада відмовилася від подальших закупівель через девальвацію національної валюти.

Потім була тривала дискусія між міською владою та виробниками. І в підсумку Москва купила ще 10 вагонів в грудні 2016 року.

У минулому році Київ теж купив 10 низькопольних трамваїв Pesa. Таким чином, зі 120 вагонів залишаються 40, які, на думку експертів, можуть без проблем опинитися в Києві в цьому році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування