Тука: вивезення вугілля з ОРДЛО до Росії – привід для позовів


Тука: вивезення вугілля з ОРДЛО до Росії – привід для позовів

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука вважає, що у разі наявності доказів вивезення вугілля з родовищ на території ОРДЛО в Росії це може стати приводом для подання позовів у міжнародні суди.

Про це Тука сказав журналістам у суботу в Києві.

“Якщо такі події відбуваються, то це суперечить міжнародним нормам. Є у нас можливість отримати фотознімки і з високою роздільною здатністю, в тому числі фото перетину держкордону, і якщо такі факти будуть зафіксовані, то це як мінімум привід для подання позовів. … Фактів у нас немає, є тільки заяви в пресі”, – сказав він.

За його словами, кожне родовище, зокрема вугільне, має певну специфіку.

“Неможливо видати вугілля, видобуте на Донбасі, за видобуте, наприклад, в Кемерово”, – додав Тука.

Він також уточнив, що будь-які зовнішньоекономічні операції за усіма міжнародними нормами повинні здійснюватися за наявності певних дозвільних документів.

“Відповідно, якщо у товару немає документа, то мова йде про контрабанду. А якщо мова йде про вугілля, яке видобули на тимчасово непідконтрольній Україні території, то це фактично може йти мова про військові злочини, які будуть свідчити про розкрадання надр України”, – роз’яснив заступник міністра.

Тука зазначив, що такими фактами повинні займатися правоохоронні органи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування