Трудові мігранти з України підтримують зростання економіки Польщі - Barclays


Трудові мігранти з України підтримують зростання економіки Польщі - Barclays

Приплив робочої сили з України позитивно впливає на економіку Польщі, оскільки сприяє ефективнішому освоєнню інвестицій.

Відповідна думка міститься в аналітичному огляді інвестиційного банку Barclays, текст якого має агентство “Інтерфакс-Україна”.

“У той час як в Польщі спостерігається демографічне старіння населення, істотний приплив мігрантів з України забезпечив необхідний запас робочої сили на ринку, що дозволяє Польщі більш ефективно освоювати дотації ЄС”, – зазначено в документі.

При цьому, як зазначають аналітики, Угорщина разом з Польщею також отримує фінансування з ЄС, однак його освоєння, що відображається в обсягах інвестицій в економіку, обмежене браком робочої сили.

Згідно з аналітичним оглядом, у другому кварталі 2017 року зростання економіки Польщі склало 3,9%, тоді як Угорщини – 3,2%.

Для порівняння: зростання валового внутрішнього продукту України квітні-червні 2017 року відносно аналогічного періоду 2016 року склало 2,4%.

Зазначимо, за даними Національного банку України, в даний час дефіцит поточного рахунку значною мірою перекривається за рахунок населення, що продає валюту зі своїх заощаджень.

Ця валюта, по суті, забезпечує наявну збалансованість валюти на міжбанківському ринку і певну стабільність гривні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування