АМКУ пропонує зробити оскарження торгів платним


АМКУ пропонує зробити оскарження торгів платним

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнає значне збільшення кількості скарг з 2015 року і пропонує зобов’язати суб’єктів оскарження підтверджувати документально наміри взяти участь у тендері, щодо якого надходить скарга.

Згідно з повідомленням на сайті комітету, АМКУ також пропонує зробити подачу скарги платною.

Відповідні пропозиції відомство направило до Адміністрації президента і в Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

За даними АМКУ, в 2015 році зафіксовано 1,35 тис. скарг, в 2016-му їх надійшло 3,1 тис., а з початку поточного року станом на 18 серпня – понад 3,5 тис. При цьому, зазначає антимонопольне відомство, з 2010 року категорія порушень практично незмінна: дискримінаційні умови тендеру і дискримінаційний підхід під час розгляду пропозицій учасників.

“Замовники не завжди враховують висновки органу оскарження та продовжують так само порушувати законодавство або здійснюють нові порушення”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з даними комітету, за 2016-2017 рр. найбільша кількість скарг надійшла на дії “Укрзалізниці”, її філій або підрозділів (понад 500).

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 18 серпня ініціював звернення до правоохоронних органів для проведення розслідування випадків безпідставного блокування державних тендерів.

За словами прем’єр-міністра, деякі фірми заявляються на різні тендери, а потім через процедуру оскарження блокують їх. В.Гройсман також висловив думку, що Антимонопольний комітет “підіграє” таким фірмам.

Глава уряду доручив заступнику міністра економічного розвитку і торгівлі Максиму Нефьодову провести координаційну нараду з цих питань і протягом трьох тижнів направити пропозицію в уряд про зміни до законодавства, які забезпечать прозорість тендерних процедур і виключать можливість зловживань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування