У Нацбанку пояснили: що у «Нафтогазу» з валютою і як він вплине на курс гривні


У Нацбанку пояснили: що у «Нафтогазу» з валютою і як він вплине на курс гривні

Остерігатися дестабілізації валютного ринку через появу НАК «Нафтогаз» на міжбанку з купівлею доларів не варто. У Нацбанку впевнені, що держкорпорація й надалі активно співпрацюватиме з Європейським банком реконструкції та розвитку, отримуючи від нього валюту в рамках кредитної лінії.

«За наявною у нас інформацією, ситуація з кредитами з боку ЄБРР розвивається позитивно. ЧНе бачимо ніяких проблем на сьогодні», – запевняє заступник глави НБУ Олег Чурій.

І уточнив, що в останні роки НАК не впливає на валютний ринок, як завдяки помітному скороченню імпорту газу в Україну, так і через достатні надходження платежів за транзит газу.

«З початку року «Нафтогаз» отримав близько $1,2 млрд за транзит. Цих грошей по транзиту йому вистачає на оплату імпортного газу», – підкреслив Чурій.

У центробанку впевнені, що при імпорті газу трохи більше 10 млрд кубів, що в грошовому вираженні складе близько $2,5 млрд і при щомісячних надходженнях за транзит в районі $200 млн, річні показники НАКу можна вважати майже збалансованими.

«Нафтогаз» отримує за транзит близько $200 млн на місяць, що становить понад $2 млрд на рік. Де ви бачите проблему? Якщо в цілому говорити про координацію політики з НАКом, то у нас є діалог з найбільшими імпортерами та експортерами. Нам важливо розуміти, що відбувається і які прогнози. І з боку НАКу не бачимо істотного впливу. Більше того, «Нафтогаз» фактично перетворився на нормальну комерційну компанію, яка планує свою ліквідність, обслуговування боргів і інші показники, і це не впливає на ринок», – розповів Олег Чурій.

У центробанку запевняють, що НАК, на відміну від інших державних компаній, не випрошує у Нацбанку валюту за фіксованим курсом.

«Нещодавно отримали цікавий лист від однієї держкомпанії зі скаргами на труднощі ведення бізнесу через плаваючий курс і проханням продавати їм валюту за фіксованим курсом. Ми не маємо наміру відновлювати порочну практику роботи з держкомпаніями з продажу з резервів. Ми їм запропонували навчитися працювати в ринкових умовах», – повідомив Чурій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування