ДФС дозволила банкам списувати безнадійні кредити без податкових наслідків


ДФС дозволила банкам списувати безнадійні кредити без податкових наслідків

Державна фіскальна служба відкликала свій лист від 8 лютого 2017 року, яким встановлювалося, що заборгованість визнається безнадійною тільки в частині сум боргу понад 360 днів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Незалежної асоціації банків.

“Якщо заборгованість існує тільки за тілом кредиту, а за нарахованими відсотками відсутня, для цілей оподаткування визнається тільки заборгованість за тілом кредиту. Цьому посприяла позиція Мінфіну, сформульована у відповіді на звернення НАБУ”, – повідомили в асоціації.

Раніше Міністерство фінансів у своєму листі на адресу НАБУ погодилося, що до безнадійної заборгованості банками відноситься заборгованість за фінансовим кредитом, за якою прострочено понад 360 днів погашення частини боргу.

Тобто, якщо заборгованість за тілом кредиту прострочена понад 360 днів, а щодо суми нарахованих процентів така заборгованість відсутня, то безнадійним для цілей оподаткування визнається весь кредит, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими відсотками.

Відповідно банки дочекалися закриття одного з багатьох проблемних питань, з якими стикається банківська система при трактуванні норм Податкового кодексу України і Фіскальною службою.

Відзначимо, в березні Незалежна асоціація банків звинувачувала Державну фіскальну службу в необґрунтованих і незаконних податкових штрафах банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування