Фіскали підрахували, скільки в Україні авто з іноземними номерами, які порушують закон


Фіскали підрахували, скільки в Україні авто з іноземними номерами, які порушують закон

В Україні налічується близько 52 тис. авто іноземної реєстрації, які перебувають в країні з порушенням митного законодавства. Про це повідомив в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський.

За його даними, станом на липень в Україні з порушенням митного законодавства перебувало понад 24,5 тис. автомобілів, ввезених в режимі “тимчасове ввезення”, в т.ч. ввезених резидентами – більше 1 тис. транспортних засобів, а також понад 27,5 тис. машин, завезених в режимі транзит, в т.ч. ввезених резидентами – майже 27 тисяч.

При цьому Тупальський пропонує відмовитися від ідеї легалізації цих автомобілів за допомогою змін до законодавства, а їхнім власникам – відмовитися від машин, щоб уникнути штрафів. “Будь-яка “легалізація” в даному випадку буде хибним рішенням. Це буде нечесно по відношенню до законослухняних громадян, які придбали машини законним шляхом. А крім того, бюджету буде завдано значної шкоди… Законодавство передбачає легальні можливості для резидентів України використовувати такі автомобілі.

Читайте також: Нерозмитнені авто: названо найпопулярніші моделі в Україні

Якщо визначені законами умови не порушені, і, головне, не закінчився термін тимчасового ввезення, то автомобіль можна вивезти за митну територію України. І, напевно, навіть спробувати продати його, повернувши частину грошей. В іншому випадку залишається тільки згадати фразу: закон суворий, але це закон!”, – зазначив Тупальський.

Крім того, з метою припинення масового незаконного використання транспортних засобів іноземної реєстрації в Україні він запропонував розрекламувати практику судів, які штрафують українців, що користуються автомобілями, ввезеними для них нерезидентами. Причому, на думку глави Київської митниці, особливо треба підкреслити саме розміри штрафів, які встановлені на рівні 300% від несплачених митних зборів.

Читайте також: Вищий адмінсуд вперше оштрафував водія автомобіля з іноземними номерами

“По-друге, необхідно надати поліції доступ до бази даних органів митного контролю стосовно транспортних засобів, що в’їжджають в Україну. Як варіант, можна створити спільні робочі групи в складі співробітників митниці і поліції, які зможуть перевіряти дотримання водіями, які керують машинами на іноземних номерах, вимог митного режиму, термінів транзиту, тимчасового ввезення тощо. Або навіть організувати всеукраїнську операцію з виявлення таких порушень”, – підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування