На ЧАЕС до кінця року почнуть переробку радіоактивних відходів


На ЧАЕС до кінця року почнуть переробку радіоактивних відходів

Першу чергу заводу з переробки рідких радіоактивних відходів на ЧАЕС планують здати в експлуатацію до кінця 2017 року. Завершення всього обсягу робіт заплановано на травень 2018-го.

Про це інформує прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження на своїй сторінці в Facebook.

«На промисловому майданчику ЧАЕС поновлені роботи з будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), який призначений для переробки відходів з ЧАЕС. Весь обсяг робіт розділено на два пакети. Виконання першого пакету заплановано завершити до кінця 2017 року, що дозволить ввести об’єкт в експлуатацію і розпочати переробку рідких РАВ на проммайданчику ДСП «ЧАЕС». Завершення всього обсягу робіт за вказаним договором заплановано на травень 2018 року», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Стало відомо, коли запрацює сховище ядерних відходів під Києвом

За інформацією ДСП «ЧАЕС», під час експлуатації заводу будуть перероблятися рідкі радіоактивні відходи, які накопичились за час експлуатації, та ті, що утворилися в процесі зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційні рідкі РАВ об’єкта «Укриття».

«Зараз рідкі радіоактивні відходи, а їх більше 20 000 куб. м, зберігаються в існуючих сховищах, які є на промисловому майданчику ЧАЕС. Після переробки на заводі вони будуть упаковані і відправлені на довготривале зберігання на комплекс «Вектор», – повідомив голова ДАЗВ Віталій Петрук.

ЗПРРВ розрахований на переробку РРВ впродовж 20-річного періоду. Його мінімальна проектна потужність – 2500 куб. м необроблених РРВ на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування