НАУ пророкує українцям дефіцит всіх видів палива


НАУ пророкує українцям дефіцит всіх видів палива

Новий наказ Міністерства інфраструктури, може заморозити роботу українських постачальників нафтопродуктів.

Про це повідомили в Нафтогазовій Асоціації України (НАУ).

Так, згідно з документом, з 1 вересня ліцензію на право транспортування небезпечних вантажів повинні будуть оформляти не тільки транспортні компанії, але і відправники/отримувачі вантажу.

Деякі гравці ринку вже отримали листи від регіональних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» з вимогою надати копію ліцензії до 28 серпня.

Експерти Асоціації вважають, що даний документ суперечить цілому ряду існуючих нормативно-правових актів. До того ж, багато учасників ринку просто не встигнуть оформити ліцензію до осені в зазначені терміни.

А компанії-нерезиденти, які постачають нафтопродукти на українські НПЗ, і зовсім не зможуть отримати ліцензію, у зв’язку з неможливістю надати окремі документи, що входять до переліку обов’язкових.

Враховуючи, що імпорт нафтопродуктів в Україні становить майже 80% ринку, ця ситуація загрожує повною зупинкою поставок імпортного палива, кажуть експерти.

«Трактування, введені липневим наказом Мінінфраструктури, можуть призвести до того, що у вересні-жовтні в Україні виникне дефіцит палива, у зв’язку з тим, що компанії не отримають вантаж на нафтобази і термінали зберігання. Дефіцит – це завжди зростання цін для споживача. А для бізнесу – колосальні збитки», — розповів президент НАУ Дмитро Кулик.

Крім того, в Асоціації вважають, що цей наказ буде сприяти не тільки блокуванню роботи українських нафтотрейдерів, але і розвитку корупції на місцях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Мінінфраструктури
В Контексті Finance.ua
Опитування