На "Укрзалізниці" щорічно крадуть до 15 мільярдів - Омелян


На "Укрзалізниці" щорічно крадуть до 15 мільярдів - Омелян

З “Укрзалізниці” крадуть від 10 до 15 млрд гривень щорічно, навіть у нинішньому стані.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє ЕП.

Міністр порівняв “Укрзалізницю” за часів керівництва нею Георгія Кірпи і сучасним станом.

“Ми говоримо про різні моделі управління. За часів Кирпи була жорстка вертикаль, від самої політичної верхівки до останнього провідника або залізничника. У цьому випадку, на жаль, ми можемо про таке тільки мріяти. З іншого боку, з мого спілкування з залізничниками, які все життя працюють на УЗ, залізниця в такому стані не була ніколи. Це в поганому стані, мається на увазі”, – зазначив Омелян.

Він також зазначив, що неодноразово порушував питання про вплив на діяльність Укрзалізниці.

“У нас є безумовний вплив як депутатів, так і “бізнес-партнерів” умовних, так званих, залізниці, а також криміналітету, які безпосередньо впливають як на закупівлі, так і на перевезення і поставки”, – сказав Омелян.

Читайте також: Кілька місяців роботи в Укрзалізниці дорівнювало п’яти рокам на польській залізниці – Балчун

“У випадку “Укрзалізниці” у нас завжди є серйозний виклик, і я вдячний прем’єр-міністру, що було прийнято нарешті правильне рішення про звільнення керівника цієї компанії і про невідкладне проведення конкурсу на нового главу”, – зазначив міністр.

Він зазначив, що потенціал “Укрзалізниці” величезний, який можна застосувати, коли буде розрубаний “гордіїв вузол” з її реформуванням.

“За моїми підрахунками, з цієї компанії крадеться від 10 до 15 мільярдів гривень щорічно, навіть в цьому стані. Ці гроші повинні бути спрямовані не в кишені окремих людей, а на модернізацію, на оновлення компанії”, – зазначив Омелян.

Довідка Finance.UA:

  • 9 серпня Войцех Балчун подав у відставку.
  • Замість нього тимчасово виконуючим обов’язки голови правління УЗ призначили першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування