ШІ навчить слуховий апарат виділяти мову однієї людини з гулу натовпу


ШІ навчить слуховий апарат виділяти мову однієї людини з гулу натовпу

Навіть найсучасніші слухові апарати не можуть допомогти людям почути те, що кажуть інші, на жвавих вулицях або в натовпі. Нові дослідження Колумбійського університету (США) спрямовані на виправлення цієї ситуації шляхом поєднання традиційних технологій слухового апарату зі скануванням мозку і штучним інтелектом, пише Seeker.

Використовуючи зовнішні датчики, які контролюють активність мозку, технологія визначає, з ким людина розмовляє, і підсилює голос цієї людини, приглушуючи всі інші фонові шуми. «Спершу, в 2012 році, ми фокусували увагу людини, використовуючи інвазивні методи, а в 2014 році ми з’ясували, що це ж можна зробити неінвазивно, використовуючи наконечник з електродами, що торкаються шкіри голови», – заявив Німа Месгарані, доцент відділення електротехніки Колумбійського університету у Нью-Йорку.

Обробка величезних обсягів аудіоданих і виділення об’єкта інтересу користувача на підставі мозкових хвиль, вимагають великої обчислювальної потужності, і все це складно вмістити в стандартний слуховий апарат. Технологія перебуває на ранньому етапі розробки, але Месгарані вважає, що якщо все буде добре, система з’явиться в комерційних слухових апаратах протягом п’яти років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування