Вчені з'ясували, як можна заплутати автопілот


Вчені з'ясували, як можна заплутати автопілот

Використовуючи кілька кольорових стікерів і дорожніх знаків, вони змогли викликати неадекватну реакцію безпілотника, заплутавши його системи. Це дозволило дослідникам визначити, як автопілот сприймає злегка видозмінені картинки, які значною мірою визначають його поведінку. У переважній більшості випадків вони спровокували несподівані реакції системи.

Наприклад, знак «Stop» з кількома невеликими прямокутними стікерами, які не перекривають основне зображення, автопілот сприйняв як обмеження швидкісного режиму. Той же знак «Stop» з двома невеликими написами над і під словом «Stop» і просто трохи затемнену картинку того ж знака автопілот сприйняв як сигнал для обмеження швидкості.

Змінений за допомогою сірих стікерів знак «Рух тільки направо», автопілот сприйняв як «Stop». Проводили науковці й інші експерименти, які продемонстрували, наскільки легко можна вплинути на поведінку автопілота за допомогою найпростіших речей. У дослідах не використовувався автопілот якогось конкретного виробника. Йдеться про алгоритми, що використовуються в системах автономного управління.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Вчені з'ясували, як можна заплутати автопілот» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua