З початку року від податку на ввезення старих авто до бюджету надійшло 3,8 млрд гривень — ДФС


З початку року від податку на ввезення старих авто до бюджету надійшло 3,8 млрд гривень — ДФС

За січень-липень 2017 року обсяги митного оформлення вживаних авто зросли у 5 разів порівняно з відповідним періодом 2016 року.

Про це повідомила директор Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби Аліна Данченко, повідомляється на сайті відомства. В результаті за неповний рік дії закону до бюджету надійшло 3,8 млрд гривень митних платежів.

За словами Данченко, цьому сприяли зміни в Податковий кодекс України для ввезення автомобілів фізичними та юридичними особами, які набули чинності рік тому і знизили ставки акцизного податку у 10-20 разів. “Наприклад, ставка акцизного податку на авто з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см, що використовувалися не більше ніж п’ять років (код згідно з УКТ ЗЕД 8703 22 90 10), знижена в 21 раз — з 1,367 євро до 0,063 євро за 1 куб. см”, — розповіла чиновник.

За даними ДФС, зниження ставок акцизного податку сприяло зменшенню загального податкового навантаження, яке на сьогодні становить приблизно 35-40% вартості автомобіля. До набрання чинності законом податкове навантаження на уживаний транспортний засіб сягало 90%. Це призвело до того, що кількість оформлених транспортних засобів зросла в рази.

“Якщо раніше в середньому за місяць ввозилося близько 1 тис. старих авто, то в поточному році — більш ніж 5 тис. авто щомісяця, а в липні ввезено понад 6 тис. таких автомобілів”, — підкреслила Данченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування