Чому Apple цілком може стати хедж-фондом


Чому Apple цілком може стати хедж-фондом

Практично кожен квартал Apple вдається здивувати громадськість гігантським обсягом кеша на балансі. У II кварталі цього року обсяг зріс до $262 млрд – нового історичного максимуму.

Зрозуміло, що ці гроші не лежать мертвим вантажем, а інвестовані в різні цінні папери. Керує майже всім цим обсягом коштів компанія Braeburn Capital. Таким чином, Apple, по суті, зараз володіє обсягом паперів, порівнянним з найбільшим у світі хедж-фондом – Bridgewater, у якого в управлінні близько $200 млрд.

Piccy.info - Free Image Hosting

Крім того, Apple є ще і одним з найбільших власників трежеріс в світі. Із загальної суми $243 млрд Apple вклала в трежеріс $51,5 млрд. Близько $30 млрд розміщено в короткострокових паперах, решта – у більш довгих.

Piccy.info - Free Image Hosting

Якщо уявити, що Apple не комерційна організація, а держава, то вона посідала б 24-е місце в світі за вкладеннями в казначейські папери США. У рейтингу вона обійшла б Туреччину, у якої $49,5 млрд, Норвегію, у якої $48,3 млрд, Швецію – $40,8 млрд і Мексику, де в трежеріс вкладено $38,9 млрд.

Втім, улюблений клас активів, в який вкладається Apple, – корпоративні цінні папери. За підсумками II кварталу обсяг вкладень в них досяг нового історичного максимуму – понад $150 млрд. До речі, п’ять років тому показник становив усього $54,6.

Piccy.info - Free Image Hosting

Можна припустити, що якщо профільний бізнес Apple коли-небудь зазнає невдачі, компанія може спробувати активно управляти своїми активами. Можливо, цього буде достатньо. Втім, не варто забувати, що за всі операції Apple ще й платить комісійні своєму брокеру, і, судячи за обсягом, це чималі гроші.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування