Новий закон про КС набув чинності: що зміниться


Новий закон про КС набув чинності: що зміниться

Нова редакція закону “Про Конституційний Суд” набула чинності. Напередодні його опублікувала офіційна газета парламенту “Голос України”.

Цей закон, ухвалений зі скандалом, передбачає зміну структури, повноважень КС, а також установлення процедури розгляду конституційної скарги.

Також впроваджується конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду. Згідно із законом, КС буде діяти в складі 6 колегій, 2 сенатів і Великої палати.

Крім того, суд отримує право видавати забезпечувальні накази й зупиняти дію будь-якої законодавчої норми, конституційність якої оскаржується.

При цьому також впроваджується відповідальність за невиконання рішень КС.

 • Законом істотно підвищується зарплата суддів КС – до 75 прожиткових мінімумів (близько 120 тис. гривень).
  Суддя КС у відставці буде одержувати довічне грошове утримування в розмірі 50% окладу – близько 60 тисяч гривень.
 • З метою надання експертної допомоги в конституційних процесах за конституційними скаргами у Конституційному Суді тимчасово, на термін до 1 січня 2020 року, впроваджується інститут спеціального радника, яким може бути компетентний у цьому питанні іноземець, але не громадянин Росії.
 • Забезпечення діяльності спеціального радника здійснюється за рахунок міжнародної технічної допомоги або міжнародних організацій.

Ухвалити новий регламент і затвердити нову структуру КС повинен протягом 3 місяців до 3 листопада.

Довідка Фінансів.юа:

 • 11 квітня Рада відхилила законопроект № 5336-1 і відмовилася ухвалити нову редакцію закону “Про Конституційний Суд”. Проте у червні в парламент був внесений новий законопроект № 6427-д з аналогічними законодавчими пропозиціями.
 • 13 липня Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону “Про Конституційний Суд”, внісши ту ж правку про відкрите голосування за уповноваженого з прав людини.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування