Україна ставить рекорди в експорті гороху в Індію і Пакистан


Україна ставить рекорди в експорті гороху в Індію і Пакистан

Необхідність хороших попередників у сівозміні і використання нових сортів гороху дозволило наростити площі посіву гороху в 2017 р. до 405 тис. га, що є найвищим за останні 15 років і більше минулорічних показників на 70%.

Прогнозований валовий збір бобової складе більше 1 млн т, зниження врожайності в порівнянні з минулим роком очікується на рівні 20%, пише “Інфоіндустрія”.

Як зазначається, причиною зниження врожайності гороху є посушлива погода, яка спостерігалася в червні і першій половині липня в центральній і південній частині України.

У минулому сезоні активному експорту гороху з України сприяв потужний попит Індії і Пакистану, в яких через посуху зменшився власний урожай. Основними покупцями українського гороху в 2016/17 МР були Індія 36%, Пакистан 16% і Туреччина 12%. У 2016/17 МР Україна експортувала 467,5 тис. т гороху, в порівнянні з 233 тис. т в минулому сезоні, що стало рекордним показником.

У цьому сезоні погодні умови в Індії дадуть можливість отримати хороший урожай бобових, тому попит на український горох з їхнього боку знизився, що вплинуло на закупівельні ціни. Але за оцінками експертів експорт гороху з України в цьому сезоні перевищить 500 тис. т.

Закупівельні ціни на жовтий горох залишаються на рівні $220 або 6500-6700 грн за тонну з поставкою в порти України, у порівнянні з $250-270 в минулому сезоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування