Розроблено систему зберігання енергії вітру під землею


Розроблено систему зберігання енергії вітру під землею

Технологія акумулювання енергії за допомогою стисненого повітря існує вже кілька десятиліть, однак поки що її не можна назвати економічно вигідною. Змінити ситуацію має намір американський стартап Apex-CAES, який планує накопичувати вітрову енергію під землею і скорочувати споживання електрики від традиційних джерел.

Техаський стартап Apex-CAES планує зібрати $500 млн на створення підземної системи зберігання вітрової енергії в місті Палестина. Компанія буде використовувати електроенергію від мережі вночі, коли вона коштує максимально дешево, і закачувати стиснене повітря в підземну печеру-сховище. В періоди найбільшого попиту на електрику енергію будуть випускати — при проходженні через турбіни система буде виробляти електроенергію.

Установки з’являться поруч з п’ятьма існуючими кавернами-газосховищами. Стиснене повітря буде активувати турбіни потужністю 317 мегават, здатні виробляти 15 000 МВт*год електроенергії за два дні без підзарядки.

Зберігання енергії в печерах зі стисненим повітрям більш вигідно, ніж зберігання енергії в системі з літій-іонними акумуляторами. Будівництво печер в соленосних товщах коштує дешевше за батареї, до того ж система може заповнювати печеру стисненим повітрям одночасно з виробленням електрики — один процес не заважає іншому. Houston Chronicle порівнює такі системи з греблями ГЕС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua