Які професії користуються попитом, і кому легше знайти роботу


Які професії користуються попитом, і кому легше знайти роботу

Середня зарплата в Україні на даний момент становить 6840 гривень, йдеться в даних Держстату. За 12 місяців вона зросла на 37,2%, це рекордний показник за останні кілька років.

Як зазначає кадровий портал Work.ua середня зарплата по вакансіях за рік зросла на 19%. А найбільш високооплачувані регіони – столиця (8397 гривень), Одеса (7890 гривень) і Харків (7282 гривні). Водночас в Держстаті підрахували, що середня київська зарплата – більше ніж 10 тисяч гривень. Як пояснює HR-експерт Олександр Бєлоус, офіційна статистика не враховує тіньову зайнятість.

Найбільше зросли зарплати в найбільш низькооплачуваних професіях. Приміром, за два роки середня зарплата автозаправника збільшилася на 80%, посудомийників – на 52%. Таке зростання пов’язане з переглядом мінімальної заробітної плати на початку цього року. Роботодавці не мають права платити співробітникам менше ніж 3200 гривень.

Найлегше знайти роботу оператору на автозаправну станцію, щоправда, і середня зарплата тут лише на рівні 3887 гривень. За два роки кількість вакансій на заправках зросла на 192%. Більше, ніж на 100%, зросла кількість вакансій для вантажників, асистентів стоматологів, різноробочих, пакувальників, водіїв вантажівки і покоївок.

Кількість вакансій показує, як йдуть справи у роботодавців, пояснює Сергій Марченко.

“У першому півріччі 2017 кількість вакансій зросла на 29,3% більше, ніж у минулому році”, – зазначає експерт.

Традиційно попитом користується сфера обслуговування, автобізнесу, без роботи не залишаться українці з робочими спеціальностями. Водночас фінансові та юридичні спеціальності, як і раніше, залишаються найбільш незатребуваними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua