Українцям пропонують встановити інтелектуальні газові лічильники - передаватимуть дані онлайн


Українцям пропонують встановити інтелектуальні газові лічильники - передаватимуть дані онлайн

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), виступає за встановлення кінцевим споживачам інтелектуальних газових лічильників, тобто приладів обліку, які зможуть вимірювати обсяг спожитого газу і оперативно онлайн передавати ці значення в регіональну газопостачальну компанію (облгаз).

Про це заявив глава Нацкомісії Дмитро Вовк під час круглого столу, присвяченого проблемам у сфері тарифоутворення на природний газ.

За його словами, встановлення таких приладів обліку дозволить в майбутньому перейти до розрахунку вартості послуги з розподілу газу (вартості послуг облгазу) на основі значення замовленої потужності, тобто того рівня споживання газу, який замовляє для себе споживач і який повинен забезпечити облгаз в точці приєднання споживача до газорозподільної мережі.

«Нам потрібно рухатися до замовленої потужності. Для досягнення замовленої потужності, наприклад, в тій же Угорщині був прийнятий закон, яким було визначено, що все, що споживає понад 20 куб. м на годину, має бути оснащено інтелектуальними приладами обліку… Зробили це, знизили планку до 10 куб. м на годину. Встановили прилади обліку – перейшли до замовленої потужності», – сказав Вовк, додавши, що, встановивши такі лічильники, споживач і облгаз отримують в оперативному доступі інформацію про фактичне споживання, яка може бути перевірена обома сторонами. На основі цієї інформації можна розрахувати значення замовленої потужності, яку повинен буде забезпечити облгаз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
В Контексті Finance.ua