Мінфін розкрив подробиці списання частини держборгу


Мінфін розкрив подробиці списання частини держборгу

Міністерство фінансів скоротило держборг на суму облігацій в $200 млн, конфіскованих у екс-оточення колишнього президента Віктора Януковича.

У травні президент Петро Порошенко заявляв, що конфісковані у оточення Віктора Януковича $1,3 млрд будуть використані в такий спосіб: на рахунки Держказначейства буде зараховано $1,1 млрд, а $200 млн в цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів.

В середині червня міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що частина “грошей Януковича” перебувала в облігаціях, “які ми просто погасили і таким чином зменшили наш борг”.

Тоді ж FinClub відправив запит до прес-служби Мінфіну, на який в міністерстві відповіли тільки на початку липня: в Мінфіні повідомили, що операція зі зменшення держборгу відбулася 8 червня.

“Погашення конфіскованих ОВДП відбулося 8 червня 2017 року на суму $199 млн 197 тис. Гривневий еквівалент на дату відображення операції за курсом на 8.06.2017 склав 5 млрд 238 млн 907 тис. 750,64 грн”, – повідомили в прес-службі Мінфіну.

Звітність щодо розміру держборгу на 30 червня, з урахуванням цієї операції, буде опублікована Мінфіном тільки в кінці липня.

За інформацією Мінфіну, погашення ОВДП були розміщені 26 листопада 2013 року терміном на 5 років (дата погашення 21 листопада 2018 року) зі ставкою купона 7,5% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua