Як покарають злісних неплатників комуналки


Як покарають злісних неплатників комуналки

Так, згідно з новою редакцією закону «Про ЖКП», всім боржникам за кожен день прострочення доведеться платити пеню 0,1% від суми боргу. Пеня нараховується щомісяця, однак в кінці не може перевищувати суму заборгованості.

Крім нарахування пені за прострочення, ті українці, які користуються пільгами при оплаті комуналки, можуть втратити субсидію.

Також, як зазначають експерти, якщо заборгованість перевищує 10 тисяч грн, будь-який постачальник комунальної послуги може подати до суду. Зрештою, суддя має право накласти арешт на машину, квартиру або інше майно і через виконавчу службу продати його в рахунок боргу.

Однак, як зазначає експерт Юлія Грамотна, ситуацію до суду намагаються не доводити. Натомість постачальники і місцева влада розміщують оголошення на будинках з переліком квартир, в яких боржники живуть, і намагаються домовитися з ними про оформлення договору реструктуризації, тобто виплачувати борг невеликими частинами кілька років.

«Політика міста спрямована на те, щоб працювати з кожним випадком окремо. Потрібно зрозуміти, чому людина не платить. Буває, що сім’я поїхала на дачу і три місяці не платить, а є ситуації, коли це принципова позиція і люди роками не платять. Тоді треба якось мотивувати людей», — пояснила експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua