Шведський стартап представив прототип безпілотної електровантажівки (фото)


Шведський стартап представив прототип безпілотної електровантажівки (фото)

Шведський стартап Einride побудував і представив повномасштабний прототип своєї автономної електричної вантажівки T-pod, пише TechCrunch. Стартап планує, що його робомобілі прийдуть на зміну невеликим міським вантажівкам.

T-pod, крім автономності, оснащений системою віддаленого контролю. Його батарея вміщує 200 кВт*год енергії, якої має вистачати на 200 км.


Вантажівка має унікальний футуристичний дизайн, який розроблявся з нуля. Через це відразу враховувалося, що для автономної вантажівки не потрібен водій на борту, а отже, не потрібна і кабіна для нього. В результаті вантажівка побудована без простору для людей. Замість цього, об’єм, що звільнився, використовуються для ефективнішого розміщення різних вантажів.

Перші 200 робовантажівок повинні вийти на ринок у 2020 році. Вони курсуватимуть по дорозі між містами Гетеборг і Хельсінгборг в Швеції. Дорога також буде оснащена зарядними станціями для цих машин. У компанії кажуть, що мережа з її вантажівок буде перевозити до 2 млн піддонів з товарами на рік. Викид CO2 при перевезенні таких обсягів традиційним способом еквівалентний річним викидам від 400 000 легкових автомобілів. Тож T-pod обіцяє значно знизити негативний вплив вантажоперевезень на екологію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua