Витрати держави на Приватбанк зростуть до 7% ВВП - рада НБУ


Витрати держави на Приватбанк зростуть до 7% ВВП - рада НБУ

Рада Національного банку констатує, що витрати держави на Приватбанк збільшаться до 7% ВВП.

Про це йдеться в оцінці ради НБУ діяльності правління з розвитку банківської системи.

Рада НБУ нагадує, що на поповнення капіталу Приватбанку держава вже витратила суму, еквівалентну майже 5% ВВП.

Враховуючи прийняття у другій половині червня 2017 року рішення щодо додаткової капіталізації цього банку на суму 38,5 млрд гривень, зазначені витрати можуть зрости до суми, еквівалентної приблизно 7% ВВП.

Рада Національного банку констатує недостатню роботу правління Національного банку щодо забезпечення нагляду за діяльністю Приватбанку.

“Запізнілі дії правління Національного банку не сприяли прийняттю своєчасних заходів щодо стабілізації ситуації та мінімізації фінансових втрат”, – повідомили в раді.

У зв’язку з кризою банківського сектору держава зазнала і інших витрат.

“Це, зокрема, стосується фінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, яке необхідно було здійснити через потребу у здійсненні значних обсягів виплат вкладникам неплатоспроможних банків. Згідно з оцінками Національного банку, на таке фінансування було витрачено 4,4% ВВП. Також 2,5% ВВП було витрачено на рефінансування банків, які в подальшому були визнані неплатоспроможними у 2008-09 роках і в 2014 році”, – додали в раді Нацбанку.

При цьому перший транш у 22,5 млрд буде спрямовано в капітал банку до 8 липня поточного року.

Національний банк відзначає, що при проведенні докапіталізації Приватбанку не знадобиться монетизація облігацій внутрішньої державної позики.

Довідка Finance.UA:

  • 3 червня Національний банк повідомив, що колишні власники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов не виконали зобов’язання щодо реструктуризації кредитів Приватбанку.
  • Держава і Приватбанк перейшли до юридичної процедури стягнення та реалізації відповідної юридичної стратегії, конкретні кроки якої поки що не можуть бути розголошені.
  • 23 червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати Приватбанк на 38,5 млрд гривень.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк КРУ
В Контексті Finance.ua