В Україні змінили порядок оскарження відмови в реєстрації податкової накладної


В Україні змінили порядок оскарження відмови в реєстрації податкової накладної

Порядок і особливості оскарження відмови в реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) затвердив Кабінет міністрів на засіданні 4 липня.

Згідно з проектом постанови, наявним в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, платник податків може оскаржити рішення Державної фіскальної служби (ДФС) протягом 10 календарних днів після отримання рішення про відмову.

Такими скаргами буде займатися комісія ДФС з питань розгляду скарг.

Як повідомлялося, згідно з прийнятими в кінці 2016 року правками до Податкового кодексу, з 1 липня 2017 року запроваджується автоматична реєстрація ПН/РК в ЄРПН, однак ДФС отримує право відмовити в такій реєстрації, керуючись низкою критеріїв оцінки ступеня ризиків, які вже визначило Міністерство фінансів наказом від 13 червня.

За оцінками ДФС станом на червень, застосування таких критеріїв у роботі ЄРПН зупинило б реєстрацію менш ніж 0,1% НН/РК 200-400 підприємств загальною сумою кілька сотень мільйонів гривень.

У ДФС вказували, що затвердження Кабміном порядку оскарження відмови завершує формування нормативної бази роботи ЄРПН в новому режимі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua