Названо суму, яку українці заплатили за фінансування партії президента


Названо суму, яку українці заплатили за фінансування партії президента

За перший квартал цього року Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримав понад 28 млн гривень з державного бюджету в рамках фінансування своєї статутної діяльності.

Повідомляється, що за перші три місяці було витрачено понад 22 мільйони гривень.

Найбільше потягнуло утримання партійних осередків – 15 млн 616 тис гривень. При цьому, в «Солідарності» є свої міста-“мільйонники»: Київ (17 млн 87 тис гривень), Харків (1 млн 342 тисячі гривень) та Вінниця (1 млн 19 тис. гривень).

Наступна трійка «любимчиків», на яких виділені найбільші суми – це Луганськ і його майже 963 тис. гривень, а також Полтава та Одеса, які отримали 865 і 849 тис. гривень.

На друковану інформаційну газету для виборців витратили майже 1,5 млн гривень, однак є один цікавий факт: протягом перших трьох кварталів 2016 року у фінансових звітах партійна газета взагалі не фігурувала.

Найвитратнішою частиною є і оплата послуг приватного підприємця Ярослава Максимчука, який був кандидатом в депутати від БПП в Бучанській міській раді, а також помічником нардепа Руслана Князевича, починаючи від далекого п’ятого скликання парламенту. Партія заплатила пану Максимчуку 400 тис. гривень за консультаційні послуги і ще 290 тис. залишилася винна.

Зазначається, що в 2016 році Максимчук вже співпрацював з БПП, провівши семінар (и) -тренінг (и), за що отримав 300 тис. гривень.

Серед інших витрат партії варто відзначити 280 тис. гривень на перельоти і готелі, 111 тис. на послуги зв’язку і близько 160 тис. за комуналку.

Окремою значною статтею витрат партії є утримання секретаріату: на 33 працівники було витрачено понад 1,6 млн гривень. Середня заробітна плата працівника «Солідарності» становить 12 тис. 100 гривень. Що, наприклад, в 2,3 рази більше оплати роботи в «Батьківщині» Юлії Тимошенко.

Якщо на кінець 2016 штат БПП по Україні нараховував 306 працівників і сім обласних осередків, які не показали жодного працівника, то в 2017 році працівників стало 558, а єдиним обласним центром, який нібито працює без будь-якої штатної одиниці, залишилася рівненська організація.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua