Чехи закликають активніше протистояти «Північному Потоку-2»


Чехи закликають активніше протистояти «Північному Потоку-2»

Празький інститут «Європейські цінності» звернувся до влади Чеської Республіки із закликом активніше протистояти планам будівництва газопроводу «Північний Потік-2».

«Чехія повинна приєднатися до опозиції щодо трубопроводу Nord Stream 2», – йдеться в листі.

Вони відзначають, що Центральна і Східна Європа дуже критично ставиться до цього проекту, який буде вести до скорочення геополітичного значення регіону, по якому йшов транзит, і збільшить можливості російського шантажу по відношенню до німецької політичної еліти.

Чехія, на відміну від союзників у Центральній Європі, не відноситься до числа «гучних критиків» проекту Nord Stream 2.

«Це положення має бути змінено. Довгострокові стратегічні інтереси повинні переважити фінансові вигоди для приватних компаній», – закликають експерти.

Вони підкреслюють, що Чехія солідарно повинна підтримувати позицію її союзників і партнерів у Центральній та Східній Європі «і стати одним з головних і активних критиків проекту, який буде тільки збільшувати енергетичну залежність від путінської Росії, яка поводиться агресивно».

Автори листа відзначають, що Російська Федерація вже давно намагається використовувати енергетичні ресурси як для заробляння грошей, так і для отримання політичного і геополітичного впливу.

“Для просування проекту з доставки газу безпосередньо до Німеччини в обхід України та інших країн Центральної та Східної Європи Кремль купив послуги колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який де-факто працює в інтересах Москви”, – йдеться в документі.

«Цей проект буде економічно вигідним для деяких європейських приватних компаній, проте, призведе до збільшення залежності Німеччини від російських енергоресурсів, тим самим порушуючи основоположні принципи Європейського Союзу з енергетики», – пишуть автори.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua