В уряді озвучили суму, необхідну для виконання закону україни "Про освіту"


В уряді озвучили суму, необхідну для виконання закону україни "Про освіту"

На виконання закону україни “Про освіту”, який планується прийняти на сесійному тижні 11-14 липня, необхідно близько 87 мільярдів гривень.

Саме такі кошти мають бути освоєні до 2030 року, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з журналістами.

“Про вартість закону важко говорити. Ця вартість розподілена на 12 років. Найбільша сума, яка додатково потрібна, – це за 12-й рік навчання, але цей рік буде, за законом, в 2029-2030 роках.

Також, наприклад, там закладено підвищення зарплати вчителів, яке розподіляється на 5 років. Тобто ця загальна сума розписана на роки.
Потрібно розуміти, що немає реформ без інвестицій. Або ми знаходимо кошти, або давайте просто сидіти з тим, що є”, – зазначила вона.

Міністр пояснила, що гроші, зокрема, потрібні на підвищення кваліфікації вчителів.

Водночас у МОН уточнили, що на реалізацію концепції Нової української школи – масштабної освітньої реформи – необхідно 3,47 млрд грн.

“Обсяг фінансових вкладень у 2017 році складе 1,2 млрд грн, в 2018 році – 886,6 млн грн, в 2019 році – 954,1 млн грн, в 2020 році – 1,636 млрд грн”, – повідомили у відомстві.

Фінансове забезпечення переходу до Нової українській школи буде здійснюватися як за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, так і міжнародної технічної допомоги, коштів з інших джерел, не заборонених законодавством.

“Ці ресурси є довгостроковою інвестицією, що в середньо- і довгостроковій перспективі дасть значний позитивний ефект для країни”, – аргументують в МОН.

Обсяг фінансування буде уточнюватися щороку під час складання проекту Держбюджету України та місцевих бюджетів на відповідний рік у межах видатків, передбачених розпорядникам бюджетних коштів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Міносвіти
Рейтинг популярності матеріалу «В уряді озвучили суму, необхідну для виконання закону україни "Про освіту"» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua