На надзвичайній ситуації в енергетиці заробляються мільярди – нардеп


На надзвичайній ситуації в енергетиці заробляються мільярди – нардеп

«Режим НС (надзвичайної ситуації) в енергетиці дозволяє генеруючим компаніям, що мають антрацитові ТЕС, заробляти шалені прибутки на простоюванні», – пише заступник голови парламентського комітету по боротьбі з корупцією Борислав Береза у своїй статті.

Як приклад він наводить генеруючу компанію «Донбасенерго»: «Поточний тариф «Донбасенерго» – 32 грн/кВт-год, а в квітні був взагалі 96 грн/кВт-год. Це в десятки разів вище, ніж стимулюючий «зелений тариф» для альтернативної енергетики!

  • Схема така: 1. «Донбасенерго» за паперами показує мінімальні запаси антрациту на Слов’янській ТЕС.
  • 2. Слов’янську ТЕС переводять у резерв, встановлюють космічний тариф і підключають час від часу невеликими обсягами.
  • 3. За ці мінімальні «ексклюзивні» обсяги вироблення платять величезні суми», – стверджує Борислав Береза.

При цьому надвисокі тарифи стимулюють генеруючі компанії і далі не здійснювати легальні поставки дорогого імпортного антрациту з ПАР, а використовувати невеликі партії російського вугілля і контрабандний антрацит з ОРДЛО. На думку парламентарія, керівництво галузі має терміново скасувати режим надзвичайної ситуації в енергетиці та створити економічні стимули для переведення блоків з марки А на Г і Д, які, на відміну від антрациту, видобуваються в Дніпропетровській, Львівській та Волинській областях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «На надзвичайній ситуації в енергетиці заробляються мільярди – нардеп» на Finance.ua - 3.4
В Контексті Finance.ua