Країни європи запускають систему електронного обміну інформацією у сфері соціального забезпечення


Країни європи запускають систему електронного обміну інформацією у сфері соціального забезпечення

Країни Євросоюзу, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія, що не входять до нього, гармонізують системи соціального забезпечення, що дозволить людям, які працювали за своє життя в двох і більше країнах, спростити процедури отримання пенсій та інших соціальних пільг.

Єврокомісія повідомила про запуск Інформаційної системи електронного обміну інформацією у сфері соціального забезпечення (Electronic Exchange of Social Security Information system – EESSI).

“Ця нова IT-платформа з’єднає в електронному вигляді близько 15 000 установ соціального забезпечення держав ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, – йдеться в комюніке. – Це важливий крок вперед у модернізації та координації сфери соціального забезпечення”.

Нова система замінить нинішній обіг паперових документів між установами соцзабезпечення цих країн, забезпечить швидкий, зручний і безпечний обмін відповідною інформацією на всій території ЄС і бажаючих європейських країн.

Країнам ЄС дається два роки на підключення до нової системи обміну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua