Німецький депутат сказав, як Україні нейтралізувати "Північний потік-2


Німецький депутат сказав, як Україні нейтралізувати "Північний потік-2

Проект газопроводу Nord Stream-2 є загрозою для Європи, але український уряд повинен активніше вирішувати проблему модернізації своєї газотранспортної системи.

Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу у ФРН висловив експерт з зовнішньої політики фракції ХДС/ХСС у Бундестазі, голова німецько-української парламентської групи Карл-Георг Велльман.

“Nord Stream-2” – це проблема для Європи”, – сказав депутат.

Він не сумнівається, що цей газопровід ще більше посилює залежність ЄС від поставок російського газу.

При цьому Велльман наполегливо радить Україні модернізувати і поліпшити систему власних транзитних трубопроводів. “Але тут якраз і проблема: український уряд повинен робити щось, тому що на Заході всі говорять, що ця система не є надійнішою, їй 30-40 років, а то й більше, її треба модернізувати”, – сказав він. Депутат підкреслює, що у України немає часу, щоб його втрачати, час спливає.

Він зазначив, що для компаній в Європі новий трубопровід – це бізнес, для Росії – політика, звичайно. Парламентар визнає, що уряд ФРН не можемо запобігти участі компаній у будівництві цього газопроводу. Але що можливо зробити, так це посилити європейське законодавство, і тут потрібне серйозне обговорення. Велльман нагадав, що на даний час Єврокомісія виступає проти проекту, і ЄС повинен знайти рішення.

Проте, як наполягає німецький депутат, поведінка, стратегія українського уряду відіграє тут найважливішу роль. “Вони повинні зробити кроки з модернізації системи, а не обговорювати протягом 4 років, якщо я не помиляюся, з однією німецькою компанією модернізацію однієї з компресорних станцій”, – навів приклад не дуже великої активності київської влади Велльман. За його словами, ця компанія, назву якої він не уточнив, готова фінансувати роботи, але тривають “нескінченні обговорення замість того, щоб щось робити”.

Голова німецько-української парламентської групи чітко заявив, що не підтримує і не поділяє досить негативну реакцію міністра закордонних справ ФРН Зігмара Габріеля на посилення санкцій Сенатом США, що стосуються Nord Stream-2.

Довідка Finance.UA:

  • Проект “Північний потік — 2” (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводів від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Загальна пропускна здатність запланована у 55 мільярдів кубометрів на рік.
  • Планується, що трубопровід запрацює в 2019 році.
  • Раніше республіканська більшість палати представників конгресу США пригальмувала голосування щодо санкцій проти Росії, які схвалив Сенат. Окремим пунктом у документі прописано намір США “протидіяти будівництву газопроводу “Північний потік — 2”.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Німецький депутат сказав, як Україні нейтралізувати "Північний потік-2» на Finance.ua - 3.3
В Контексті Finance.ua