"Укренерго" хоче об'єднати стратегічні компанії для протидії кібератакам — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Укренерго" хоче об'єднати стратегічні компанії для протидії кібератакам

Технології&Авто
191
НЕК “Укренерго” має намір виступити ініціатором об’єднання компаній “критичної інфраструктури” (енергетика, залізничне, авто- і авіасполучення, банківський сектор, зв’язок, пересилання) для протидії кібератакам, повідомив глава компанії Всеволод Ковальчук журналістам у Києві в п’ятницю.
За його словами, в свою чергу держава повинна напрацьовані реальним сектором рекомендації закріплювати через рішення офіційних установ.
Ковальчук зазначив, що це відповідає досвіду створеної на початку 2000-х років асоціації в США, яка в подальшому була перетворена в організацію з регуляторними функціями, членами якої є більшість компаній, діяльність яких впливає на економіку і безпеку країни.
“Я вважаю, що створення неприбуткової організації, членами якої і сторонами, що фінансують, стануть усі великі підприємства з переліку “критичної інфраструктури”, стане дієвим інструментом, який дозволить ефективно обмінюватися інформацією, аналізувати дієвість тих чи інших заходів, які застосовує кожна компанія окремо, відпрацьовувати спільні технічні рекомендації для їх впровадження”, – додав він.

Довідка Finance.UA: 
  • У вівторок, 27 червня Національний банк України попередив банки і інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
     
  • Про хакерську атаку також заявила і найбільша українська компанія експрес-доставки «Нова пошта», в зв’язку з чим інформаційні системи відділення і контакт-центри компанії тимчасово не працюють.
     
  • Також, в зв’язку з кібератакою обмежив надання своїх послуг клієнтам і “Ощадбанк”.
     
  • Крім того, про пошкодження внутрішніх комп’ютерних мереж в зв’язку з кібератакою заявили в аеропортах “Бориспіль” і “Київ”.
     
  • Також постраждали комп’ютери Запоріжжяобленерго, Дніпроенерго та Дніпровської електроенергетичної системи. Однак в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили, що незважаючи на спроби інтервенції, об’єднана енергосистема України працює стабільно.
     
  • Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткойнах.
     
  • Спосіб поширення в локальній мережі аналогічний вірусу WannaCry.

За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас