Фондовий ринок потроху відновлює роботу після кібератаки


Фондовий ринок потроху відновлює роботу після кібератаки

Український фондовий ринок повільно відновлює роботу після того, як основні інститути депозитарно-клірингової системи – Національний депозитарій України (НДУ) і “Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках” (РЦ, обидва – Київ) 27 червня стали жертвою масштабної вірусної кібератаки.

Біржа уточнила, що укладення біржових контрактів з датою розрахунків 30 червня 2017 року можливе виключно після повного відновлення роботи клірингово-розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів України.

Водночас “Українська біржа”, яка, як і ПФТС, не постраждала від кібератаки, поки що проводить лише торги на строковому ринку, крім ф’ючерсних і опціонних контрактів на індекс українських акцій, торги якими відновляться одночасно з відновленням торгів на фондовому ринку.

Нацдепозитарій на своєму сайті заявив, що відновлено роботу сервісу “Кабінет клієнта” для відправки звітності емітента регулятору – НКЦБФР, тоді як операційний день депозитарій відкрив напередодні о 13:00, хоча і попередив про те, що швидкість обміну інформацією буде залежати від навантаження мережі і може сповільнюватися.

Довідка Finance.UA:

  • 27 червня Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектору про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
  • У п’ятницю також відновив роботу сайт найбільшої за оборотами біржі “Перспектива”, що також постраждала від вірусу.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування