Toshiba розробила першу в світі «флешку» об'ємом 1,5 терабайта


Toshiba розробила першу в світі «флешку» об'ємом 1,5 терабайта

Японська компанія Toshiba заявила про створення технології QLC – 4-розрядної флеш-пам’яті, яка дозволяє збільшити обсяг пам’яті в одному пристрої до 1,5 терабайт, пише The Verge.

Стандартна флеш-пам’ять працює завдяки серії транзисторів з плаваючим затвором, які можуть зберігати значення в один біт – 0 або 1. Ці комірки пам’яті можна розташувати на двовимірній матриці або на тривимірній, ніби складуючи їх одна на одну. Для збільшення обсягу пам’яті потрібно збільшити розрядність цих комірок. Так, чотири рівні – це два біти (MLC, multi-level cells), вісім рівнів – три біти (TLC, triple-level cells). Пам’ять глибиною в 16 рівнів або чотири біти називається QLC (quadruple-level cell) або 4-розрядною. Її якраз і розробила Toshiba.

Якийсь час вважалося, що дістатися від TLC до QLC буде непросто. З кожним рівнем вимоги до точності виробництва зростають в рази. Однак Toshiba подолала бар’єри і тепер «флешка» на 1,5 терабайта стала реальністю. Єдиний мінус технології ущільнення пам’яті – швидкість, бо при запуску пристрою комп’ютеру доводиться проходити через всі рівні.

Точна дата надходження в продаж нового пристрою поки невідома, але Toshiba вже розіслала прототипи нової «флешки» своїм постачальникам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування