У Росії планують заборонити продаж SIM-карт без паспортних даних


У Росії планують заборонити продаж SIM-карт без паспортних даних

Закон проти нелегальної торгівлі SIM-картами буде схвалений в ході нинішньої парламентської сесії – до кінця липня 2017 року, повідомляє РИА Новости з посиланнямна голову Ради Федерації Валентину Матвієнко.

«Ми внесли закон про заборону продажу анонімних SIM-карт без паспортних даних, Державна дума підтримала цей закон, ми його приймемо на весняній сесії. Це і в плані боротьби з тероризмом», – заявила вона.

Очікується, що поправки в закон «Про зв’язок», які наказують надавати послуги тільки тим абонентам, чиї дані внесені в базу оператора, наберуть чинності з 1 січня 2018 року.

У 2016 році Роскомнадзор провів 819 рейдів, в ході яких яких було вилучено понад 28,5 тис. SIM-карт у продавців, які не мали права укладати договори з абонентами. У червні 2017 року було ліквідовано склад з 42,2 тис. «сімок».

За оцінками аналітика Mobile Research Group Ельдара Муртазіна, щороку в Росії продається більше 100 млн SIM-карт, з яких 40 млн – з порушеннями. На чорний ринок такі карти потрапляють або від корпоративних клієнтів стільникових операторів, або через недобросовісних дилерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування