Новий біопринтер друкує функціональні моделі органів


Новий біопринтер друкує функціональні моделі органів

Американська компанія Advanced Solutions розробила BioAssemblyBot, біопринтер для друку майже повністю функціональних моделей людських органів – легень, серця, нирок, кісток або шкіри.

У найближчі 5 років Advanced Solutions збирається перейти від досліджень до клінічних випробувань і почне виготовляти «функціональні рішення для пацієнтів», тобто штучні органи, придатні для трансплантації, стверджує Майкл Голвей, президент компанії.

Принтер BioAssemblyBot – це друге покоління 3D-принтерів для створення біологічних матеріалів. Прилад оснащений сенсорним екраном і лазерним датчиком для керування роботизованим маніпулятором і соплом. Спеціальне ПЗ Tissue Structure Informational Modeling дозволяє візуалізувати бажаний орган або його частину до початку друку.

Найскладнішим елементом біопринтера є витратні матеріали – чорнило, які повинні відповідати потребам 3D-друку, а також володіти необхідними для живої тканини властивостями. Ідеального рецепту фахівці Advanced Solutions ще не знайшли, але Голвей впевнений, що їм вдасться подолати ці труднощі. А поки компанія вже друкує тканини, що складаються з клітин печінки, з якої потім створюється модель функціонального органу методом васкуляризації (новоутворення кровоносних судин).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування