Мобільні оператори з Росії можуть обікрасти Україну на 50 млрд


Мобільні оператори з Росії можуть обікрасти Україну на 50 млрд

Зміна процедури тендера з продажу частот для впровадження стандарту зв’язку 4G (LTE) може позбавити Україну більш, ніж 45 мільярдів гривень.

Про це стало відомо після публікації Національної комісії з регулювання зв’язку та інформатизації, а також звіту компанії Analysys Mason, що проводила аудит ринку стільникового зв’язку, повідомляє UA.Today.

Згідно з тарифною сіткою, запропонованою Analysys Mason, три найбільших стільникових оператора країни сукупно повинні були б заплатити за частоти майже 39,5 млрд грн. Однак, відповідно до згаданого вище рішення НКРЗІ, при проведенні тендера вони зможуть використовувати “право першої руки”, що дозволить їм отримати їх всього за 3,18 млрд грн.

При цьому “економія” Київстар складе 15,1 млрд грн, Vodafone – 12,1 млрд грн, а Lifecell – 9,1 млрд грн. Крім того, НКРЗІ віднесла згадані компанії до категорії “малих операторів”, що дозволить їм придбати частоти діапазону 1800 МГц за заниженими цінами – замість 3,285 мільярда гривень кожна з компаній заплатить по 265 мільйонів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НКРЗІ
В Контексті Finance.ua
Опитування