"Київгаз" повідомив про приховану загрозу прямих поставок газу від "Нафтогазу України"


"Київгаз" повідомив про приховану загрозу прямих поставок газу від "Нафтогазу України"

У разі, якщо “Нафтогаз України” почне здійснювати прямі поставки газу споживачам, абоненти змушені будуть сплачувати в 2,5-3 рази більшу ціну за паливо, аніж під час постачання його операторами газорозподільних мереж.

Про це йдеться у повідомленні ПАТ “Київгаз”.

Зазначається, що якщо НАК утримуватиме монопольне становище у сфері газопостачання населенню та вийде на прямі поставки населенню, ціна на газ у найліпшому випадку подешевшає приблизно на 1%.

Однак враховуючи низку витрат, з якими зіткнеться “Нафтогаз”, таке зменшення ціни буде тимчасовим і більшою мірою показовим.

Таким чином, при прямих поставках газу від НАК «Нафтогаз України» абонент-боржник буде отримувати письмове повідомлення з вимогою самостійно припинити споживання природного газу. Якщо абонент продовжить споживати газ, то фактично спожитий об’єм буде обліковуватись за ціною промисловою із коефіцієнтом 2. Наприклад, у травні 2017 така ціна становила 18,24 грн замість 6,95 грн за 1м3.

Крім того, об’єм газу, спожитий абонентом, після отримання письмового повідомлення буде вважатися не проданим, а насанкціоновано відібраним. Це призведе до утворення небалансу, який буде компенсуватися за рахунок відповідного оператора газорозподільних мереж

Саме таким чином, вважають у “Київгазі”, абоненти-боржники змушені будуть сплачувати за газ в 2,5-3 рази дорожче, ніж зараз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua