Другий транш докапіталізації ПриватБанку може бути знижений - НБУ


Другий транш докапіталізації ПриватБанку може бути знижений - НБУ

Другий транш докапіталізації ПриватБанку (Київ) в 16 млрд грн, яким передбачено покриття уцінки заставного майна, отриманого в якості погашення заборгованості, може бути знижений за рахунок розробки та реалізації стратегії роботи з таким майном, повідомляється на веб-сайті Національного банку України.

Центробанк при цьому нагадує, що рішення щодо остаточного обсягу докапіталізації та її розподілу на етапи приймає Кабінет міністрів на підставі пропозиції НБУ і висновків експертно-аналітичної ради.

Нацбанк крім того повідомив, що потреба в першому транші в обсязі 22,5 млрд грн виникла в результаті шахрайських дій колишнього менеджменту ПриватБанку напередодні націоналізації, а також необхідності створення резервів під портфель фінансового лізингу, якість обслуговування якого погіршилася після переходу банку у власність держави.

В цілому, за оцінками НБУ, загального обсягу докапіталізації ПриватБанку має бути достатньо для досягнення фінустановою нормативу адекватності капіталу в 10%.

НБУ також наводитдеякі оцінки компанії EY, що проводила аудит річної звітності банку за 2016 рік: негативний балансовий капітал ПриватБанку станом на 31 грудня минулого року становив 882 млн грн, регулятивний капітал – “мінус” 2,6 млрд грн.

Довідка Finance.UA:

  • 18 грудня 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, кінцевими бенефіціарами якого на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
  • Таким чином, держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.
  • Кабмін вирішив докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,5 млрд грн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк ДФ
В Контексті Finance.ua
Опитування