У Мінекології виступають за повернення "паливного податку"


У Мінекології виступають за повернення "паливного податку"

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак вважає за доцільне повернути сплату екологічного податку з транспортних засобів, які є найбільшими забруднювачами довкілля.

“Так званий” паливний податок “успішно зарекомендував себе в країнах Європейського Союзу, де надходження від нього досить високі і обкладаються різні види двигунів і палива. Вважаю за доцільне повернутися до розгляду питання про розширення бази екологічного оподаткування за рахунок сплати такого податку з транспорту”, – сказав міністр.

При цьому він нагадав, що транспортні засоби в Україні були звільнені від сплати такого податку в 2015 році.

Міністр наголосив на необхідності вдосконалення бюджетного та податкового законодавства в частині поліпшення фінансової дисципліни, підвищення ставки екологічного податку, розширення бази оподаткування.

За його словами, до держбюджету в 2016 році надійшло понад 4 млрд 222 млн грн коштів від сплати екологічного податку. Найбільшими платниками стали підприємства металургійної, видобувної, переробної, житлово-комунальної сфери та паливно-енергетичного комплексу.

Водночас, зазначив він, в порівнянні з 2014-м і 2015 рр. сума надходжень значно більша, і 75% податку надходить саме за викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування