Депутати затвердили обов'язкову сертифікацію енергоефективності для всіх типів будівель


Депутати затвердили обов'язкову сертифікацію енергоефективності для всіх типів будівель

Верховна Рада ввела обов’язкову сертифікацію енергоефективності будівель і об’єктів будівництва.

За прийняття в цілому законопроекту проголосували 259 депутатів.

Згідно з ним, передбачається введення обов’язкової сертифікації енергоефективності для об’єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду на термін більше 1 року, для будівель з опалювальною площею понад 250 кв. м, в яких розташовані державні органи.

Ця сертифікація також обов’язкова для об’єктів будівництва із середнім і значним класом наслідків.

Клас енергетичної ефективності будівель, що приймаються в експлуатацію, повинен бути не нижче чинних на дату початку виконання будівельних робіт мінімальних вимог щодо енергетичної ефективності.

Положення закону про обов’язкову сертифікацію не поширюватимуться на об’єкти культурної спадщини, будівлі промислового і сільськогосподарського призначення, об’єкти енергетики, транспорту, зв’язку та оборони, складські приміщення, культові споруди (наприклад, церкви), тимчасові споруди.

Також дія закону не поширюватиметься на окремо розташовані будинки з опалювальною площею менше 50 кв. м і індивідуальні будинки.

Сертифікація буде проводитися на договірних засадах з метою визначення фактичних показників енергоефективності будівель і оцінки їх відповідності мінімальним вимогам до енергоефективності, які будуть встановлюватися Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель будуть переглядатися раз на 5 років.

Виготовлення енергетичного сертифіката будівлі по об’єкту будівництва покладається на замовника будівництва до прийняття такого об’єкта в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

На основі проведення оцінки можна буде розробити рекомендації щодо підвищення енергоефективності конкретного будинку, що враховують місцеві кліматичні умови.

Згідно з текстом законопроекту, передбачається, що термін дії сертифіката енергетичної ефективності буде становити 10 років.

Планується створення бази даних сертифікатів, що знаходиться в загальному доступі на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Згідно з перехідними положеннями документа, закон вводиться в дію через 1 рік з дня набрання ним чинності, крім положень щодо обов’язкової наявності сертифікату енергоефективності, які вводяться в дію з 1 липня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua
Опитування