Як зростання мінімалки вплине на розмір штрафів і податків


Як зростання мінімалки вплине на розмір штрафів і податків

Уже в 2018 році, згідно з бюджетною резолюцією, в Україні на 523 гривні зростуть мінімальні зарплати. На початку цього року мінімалку підняли в два рази – з 1600 до 3200 гривень, переглядати мінімальну зарплату в 2017-му більше не будуть. Але вже в наступному році роботодавці повинні будуть платити співробітникам не менше 3723 гривень, в 2019-му мінімалку піднімуть до 4173, а в 2020-му – до 4425 гривень.

Таким чином, щорічно соціальні стандарти будуть піднімати на 6 – 16%. При цьому зростання мінімалки вплине на розмір штрафів і податків в наступному році.

Зазначимо, що щорічно українцям, які володіють нерухомістю загальною площею більше встановленої норми (норму визначає місцева влада), доводиться платити податок за кожен “зайвий” квадрат. Місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 1,5% від мінімальної зарплати) і площа нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 – за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку і квартири).

Наприклад, Київрада прийняла рішення за кожен “зайвий” квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати. Киянину, який володіє двома квартирами загальною площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 80 квадратів (норма для квартир в столиці – 60 квадратних метрів). При цьому варто враховувати, що відсоток від мінімальної зарплати береться за минулий рік. Так, в наступному році за 80 квадратів доведеться заплатити 2560 гривень, а якщо мінімалка буде рости, як передбачено в бюджетній резолюції, то в 2019-му 80 “зайвих” квадратів коштуватимуть вже 2978 гривень.

Що стосується штрафів, то більшість з них розраховуються не від мінімальної заробітної плати.

“Зокрема, всі штрафи, визначені в Кодексі України про адміністративні правопорушення та в Кримінальному кодексі, визначаються як певна кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень)”, – розповідає керівник практики Рішення і суперечок JUSCUTUM Антон Куц.

Платити доведеться більше роботодавцям, які порушують Трудове законодавство. Якщо зараз за кожного неоформленого співробітника передбачено штраф в розмірі 96 тисяч гривень (30 мінімальних зарплат), вже в 2020-му за це ж порушення доведеться заплатити 132 тисячі. Такий же штраф передбачений в тому випадку, якщо співробітник оформлений на половину ставки, а фактично працює повний робочий день. Якщо роботодавець додатково не оплачує роботу в нічний час і у вихідну – доведеться заплатити штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат – 32 тисячі гривень на даний момент і більше 37 тисяч в наступному році.

Як зазначає Антон Куц, мінімалка також має значення при віднесенні правопорушення до категорії злочину. Наприклад, крадіжка є злочином, якщо вартість вкраденого перевищує 10% від мінімалки. Зараз це 320 гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
В Контексті Finance.ua
Опитування