НБУ спростив процедуру капіталізації банку і порядок припинення банківської діяльності


НБУ спростив процедуру капіталізації банку і порядок припинення банківської діяльності

Національний банк України спростив процедуру капіталізації банку і порядок припинення банківської діяльності відповідно до вимог закону “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”.

Як повідомив НБУ на веб-сайті, відповідні зміни передбачені постановою правління центробанку від 16 червня 2017 року №56 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, яка набирає чинності з 20 червня 2017 року.

Зміни, що передбачають скорочення терміну розгляду поданих в Нацбанк документів та оптимізацію процедур капіталізації, зокрема, внесені до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів. Згідно з новою редакцією Положення, банк має право здійснити капіталізацію за спрощеною процедурою за умови отримання на це попередньої згоди НБУ.

При цьому НБУ має ухвалити рішення про надання або відмову банку в попередній згоді протягом десяти робочих днів після отримання документів. Документом також визначено спрощений порядок узгодження змін до статуту банку, пов’язаних із збільшенням статутного капіталу за спрощеною процедурою, а також упорядковано узгодження придбання або збільшення істотної участі в банку при застосуванні спрощених процедур капіталізації та реорганізації банку.

Документ також регулює питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної осіб, що дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги НБУ щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ спростив процедуру капіталізації банку і порядок припинення банківської діяльності» на Finance.ua - 3.0
В Контексті Finance.ua