У Центрі Разумкова вважають, що відставка Гонтаревої позитивно вплинула на банківську систему


У Центрі Разумкова вважають, що відставка Гонтаревої позитивно вплинула на банківську систему

Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що відставка Валерії Гонтаревої з посади глави Національного банку України позитивно вплинула на банківську систему і курс гривні зокрема.

«Зазвичай гривня відчуває себе набагато краще у весняно-літній період, ніж у осінньо-зимовий. Крім того, зараз посилились деякі позиції України на зовнішніх ринках, навіть спостерігаємо помітне покращення зовнішньо-торгівельного балансу. Також ми маємо заспокійливу економічну динаміку, що зменшує ризики з надходженням-втечею капіталу. Не виключав би також ситуацію, пов’язану з адміністративними заходами – зараз Нацбанк очолює вже не колишня керівниця, і, мені здається, це позитивно вплинуло на банківську систему», – сказав Юрчишин, відповідаючи на питання, якими факторами викликано зміцнення гривні.

Він прогнозує, що наступних неприємностей для гривні можна очікувати наприкінці серпня-початку вересня, «коли почнеться новий економічний сезон, укладання нових контрактів, визначеність-невизначеність навколо бюджету на наступний рік».

На думку експерта, до кінця літа суттєвих коливань не буде. «Будуть незначні коливання навколо позначки 26 гривень за долар, плюс-мінус 20–30 копійок», – вважає Юрчишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування