Світове споживання відновлюваної енергії зросло на 14%


Світове споживання відновлюваної енергії зросло на 14%

За даними звіту BP про стан світового енергетичного ринку, відновлювані джерела енергії в 2016 році показали найшвидше зростання споживання в історії. Частка вугілля у світовому споживанні енергоносіїв скорочується другий рік поспіль.

Споживання поновлюваних джерел енергії (за винятком гідроенергії) в минулому році зросла на 53 млн тонн нафтового еквівалента, або на 14,1%. На вітряну енергетику припадає більше половини цього зростання, а на сонячну – приблизно третина.

Це найшвидше річне зростання споживання ВДЕ за всю історію спостережень, хоча воно і менше середньорічного за попередні десять років: в період з 2005 по 2015 рр. відновлювані джерела енергії росли в середньому на 16,1%. На даний момент частка відновлюваних джерел у світовій структурі енергоспоживання становить трохи менше 3,2%.

Але незважаючи на швидке зростання ВДЕ, лідируючим джерелом енергії в світі все ще залишається нафта. У 2016 році добове споживання нафти в світі збільшилося на 1,6 млн барелів, або на 1,6% в порівнянні з 2015 роком. Зараз частка нафти в світовому споживанні енергоносіїв становить 33,3%.

Другим за популярністю джерелом енергії в світі залишається вугілля. Однак його частка торік впала на рекордні 6,2%, але все ще становить 28,1% від загального обсягу світового енергоспоживання. У 2015 році частка споживання вугілля знизилася на 2,6%, а в 2014-му – на 0,3%.

Країни-лідери 2016 року по споживанню відновлюваної енергії – Китай, США і Німеччина. Вони також продовжують відмовлятися від споживання вугілля: Китай минулого року скоротив споживання цього виду палива на 1,6%, Німеччина – на 4,3%, а США – на 8,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування