У Росії запустять виробництво морозостійких сонячних станцій


У Росії запустять виробництво морозостійких сонячних станцій

Налагодити випуск сонячних електростанцій планує Томська фірма «Микран». Розраховані на арктичні морози установки будуть працювати автономно, а стежити за їх роботою можна буде віддалено. Технологію для майбутніх розумних систем розробляють інженери Томського політехнічного університету (ТПУ).

У липні інженери з Томського політехнічного університету (ТПУ) проведуть монтаж першого дослідного зразка морозостійких сонячних модулів. Розробка завершиться в 2017 році, а продаж систем для електростанцій почнеться в 2018 році, повідомляє ТАСС. Розробку вперше обіцяють представити на міжнародній виставці.

Сонячні станції спеціально розробляють для важкодоступних селищ і об’єктів в Сибіру, Арктиці і на Далекому Сході. Як розповів агентству координатор проекту Сергій Терехов, електроніка та мехатроніка в сонячних модулях адаптована для роботи при дуже низьких температурах до мінус 50 градусів.

Сонячні панелі стежитимуть за рухом сонця і рухатимуться як вертикально, так і горизонтально, щоб захопити якомога більше світла. За день установки будуть здійснювати повний оборот. Інженери ТПУ вже розробили модулі, а також системи зберігання енергії і інвертори. Всі компоненти, за винятком сонячних панелей, вироблятимуться в Росії.

Установки легко транспортуються, а управляти ними можна дистанційно. Для цього в ТПУ розробили спеціальне програмне забезпечення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування