У Північному морі встановлять 60 ГВт нових вітряних потужностей


У Північному морі встановлять 60 ГВт нових вітряних потужностей

Уряди Німеччини, Бельгії та Данії взяли на себе зобов’язання до 2030 року встановити в Північному морі не менше 60 ГВт нових вітряних потужностей. Це майже в п’ять разів більше, ніж загальна потужність всіх існуючих у світі вітряних електростанцій.

Міністри енергетики трьох держав підписали угоду з керівниками 25 енергетичних компаній, включаючи Dong Energy, найбільшого в світі забудовника вітряних електростанцій. За цією угодою представники влади і бізнесу працюватимуть разом, щоб збільшити інвестиції в вітряну енергетику, а також зобов’язуються встановити не менше 60 ГВт нових вітряних потужностей в період з 2020 по 2030 роки.

Документ заснований на угоді, яка була підписана ще торік десятьма північноєвропейськими країнами об’єднання North Seas Energy Cooperation – до нього входять Бельгія, Данія, Франція, Німеччина, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Швеція і Великобританія. Решта сім країн, які не змогли взяти участь в підписанні поточного документа, пізніше підпишуть його окремо.

На даний момент загальносвітова потужність всіх вітряних електростанцій становить близько 13,8 ГВт. З огляду на те, що оптові ціни на вітряну енергію продовжують падати, цілі об’єднання виглядають цілком реалістичними. У районі Північного моря вітряна енергія вже коштує на третину дешевше, ніж енергія від атомних електростанцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування