Реформа енергоринку може стати енергетичним "безвізом" для України, – експерт


Реформа енергоринку може стати енергетичним "безвізом" для України, – експерт

Закон про ринок електроенергії дозволить створити в Україні конкурентну модель енергетичного ринку.

Про це заявив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський.

“Це, безумовно, прогресивне рішення, як базова річ, яка дасть можливість на її основі формувати нову модель ринку. Але ми впираємося в те, що закони у нас хороші, але, як завжди, можуть виникнути проблеми з їх реалізацією”, – зазначив експерт.

За його словами, реформування енергоринку за своїм значенням для України може зрівнятися з отриманням безвізового режиму. Однак для цього ще потрібно виконати серйозну роботу.

“На сьогодні надто оптимістично називати зміни законодавства європейським енергетичним безвізом. Для того, щоб він настав, потрібно провести купу інституційних і структурних рішень, які на сьогоднішній день просто-напросто відсутні. Потрібно провести підготовчу роботу і прийняти багато підзаконних актів для виконанням цього закону, як було при реформуванні газового ринку,
відповідні мережеві і роздрібні кодекси. Необхідно технічно забезпечити перехід – це і програмне забезпечення, і будівництво вставок для того, щоб можна було синхронізуватися з європейським ринком. Це ті речі, які повинні бути зроблені, щоб ми могли говорити, що у нас настав спокій. До цього ще дуже далеко. І я не думаю, що прийняття закону в одну мить перетворить нашу українську енергетику на молочні ріки з кисільними берегами”, – пояснив Валентин Землянський.

Експерт уточнив, що суттєвою перешкодою для переходу на нову модель енергоринку є економічна ситуація в країні.

Довідка Finance.UA

  • 8 червня президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про ринок електроенергії”.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування