Рада всупереч порадам ЄС продовжила мита на експорт металобрухту


Рада всупереч порадам ЄС продовжила мита на експорт металобрухту

Верховна Рада пролонгувала дію підвищеного вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну ще на два роки. Відповідний законопроект №6382 підтримали 260 депутатів.

В ході представлення законопроекту в парламенті голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк зазначив, що за вісім місяців дії підвищеного вивізного мита вдалося скоротити вивіз сировини, при цьому поставки металобрухту на вітчизняні металургійні підприємства зросли на 30%.

За його словами, законопроект принесе понад 1 млрд грн на рік внаслідок стабільної роботи метпідприємств.

При цьому Галасюк підкреслив, що даний законопроект відповідає світовій практиці: “Це тимчасове підвищення мита на брухт повністю відповідає міжнародним зобов’язанням України в рамках СОТ”.

Глава комітету додав, що в цілому близько 20 країн світу ввели обмеження на експорт металобрухту.

Як повідомлялося раніше, 12 липня 2016 року, з ініціативи Радикальної партії України, був прийнятий Закон України №1455-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку”, яким з 15 вересня 2016 на рік була підвищена ставка експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну.

У представництві Європейського Союзу в Україні у четвер, 8 червня поточного року, висловили стурбованість намірами Верховної Ради продовжити дію підвищеного експортного мита на металобрухт і закликали депутатів не створювати торговельну суперечку з ЄС.

В Євросоюзі сподівалися, що депутати Верховної Ради будуть поважати міжнародні зобов’язання, публічно взяті на себе Україною, і “уникнуть ще одного двостороннього торговельного спору з ЄС”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua
Опитування