IFC інвестує до $20 млн в новий фонд Horizon Capital для України


IFC інвестує до $20 млн в новий фонд Horizon Capital для України

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку вкладе до $20 млн в фонд прямих інвестицій Emerging Europe Growth Fund III, L.P. (EEGF III, Делавер, США), запущений Horizon Capital Advisors, LLC для інвестицій переважно в Україні.

Як йдеться в повідомленні IFC, рада директорів затвердила цей проект на засіданні 5 червня.

Згідно з документом, інвестиції IFC не перевищуватимуть 20% загального розміру фонду. Передбачається, що основним об’єктом інвестицій EEGF III стануть малі і середні підприємства, які зростають.

IFC нагадує, що є інвестором фонду EEGF II, а участь в новому фонді допоможе Horizon завершити окремі розпочаті інвестиції.

Вказується, що співінвестором фонду може виступити Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Як повідомлялося, в червні 2016 року Американська урядова організація з фінансування розвитку OPIC (Overseas Private Investment Corporation) повідомила про надання до $37,5 млн фонду EEGF III, запущеного Horizon Capital, терміном до 10 років.

Фонд з заявленим обсягом $150 млн буде орієнтований на середні за розмірами, які швидко зростають, експортно-орієнтовані компанії в Україні та Молдові з потенціалом виходу в локальні або регіональні ринкові лідери. Передбачається, що фонд буде здійснювати інвестиції шляхом купівлі міноритарної частки в таких компаніях. Водночас, при необхідності, можливе також надання стартового капіталу, повний викуп компаній або участь у приватизації.

Horizon Capital була заснована в 2006 році чотирма партнерами, які розпочали свою співпрацю з інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який був створений в 1994 році з капіталом $150 млн для України і Молдови. В даний час засновником і головним виконавчим директором Horizon Capital є Олена Кошарна, офіси Horizon Capital розташовані в Києві і Чикаго.

Компанія управляє фондами прямих інвестицій WNISEF, EEGF (створений в 2006 році з капіталом $132 млн) і EEGF II (створений в 2008 році з капіталом $370 млн). Кошти зазначених фондів інвестуються компанією в проекти в Україні, Молдові та Білорусі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування