0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Казахстанського екс-банкіра Аблязова заочно засудили до 20 років колонії


Казахстанського екс-банкіра Аблязова заочно засудили до 20 років колонії

Спеціалізований міжрайонний суд у кримінальних справах Алма-Ати в середу засудив колишнього главу казахстанського БТА банку Мухтара Аблязова до 20 років позбавлення волі.

Крім того, згідно з вироком суду, Аблязова оштрафовано на 300 МРП (місячний розрахунковий показник, один МРП в Казахстані становить 2 тис. 269 тенге) і позбавлено права займатися професійною діяльністю в банківській сфері терміном на три роки.

Суд над Аблязовим проходив заочно. Судовий розгляд почався 3 квітня поточного року, в ході якого було опитано близько 200 свідків.

Аблязов звинувачений у створенні і керівництві злочинним співтовариством, розкраданні грошових коштів БТА банку і їх легалізації (відмиванні), незаконному використання грошей банку і зловживанні повноваженнями. Слідством встановлено, що викрадені кошти були пенсійними вкладами населення, особистими заощадженнями громадян Казахстану і позиками у закордонних фінансових інститутів.

Крім того, суд повністю задовольнив позов БТА-банку до М.Аблязова і його спільників.

“Стягнути на користь БТА банку матеріальну шкоду солідарно з Аблязова, Жарімбетова, Садикова і Мамеша в національній валюті в розмірі 151,453 млн тенге. А також збиток в іноземній валюті з перерахунком в національну – 2 трлн 992,376 млн тенге”, – сказав суддя.

Також вирішено стягнути з М.Аблязова, Ж.Жарімбетова і К.Садикова в нацвалюті 924,978 млрд, а також збиток в іноземній валюті з перерахунком в нацвалюту в розмірі 15 трлн 438,99 млн тенге.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування